Darmowe podkłady MP3

 

 

Link do darmowych podkładów na kanale Youtube

KLIKNIJ! - TUTAJ

 

Jak pobrać darmowe podkłady muzyczne?

 

Darmowe podkłady mp3 można pobrać ze strony Youtube stosując się nastepujących zaleceń.

 

1. Wyszukaj w wyszukiwarce hasło: youtube to mp3

   Wybierz dowolny portal (stronę) w wynikach wyszukiwania.

   

   Po wejściu na stronę pojawi się polecenie aby wkleić adres strony na Youtubie gdzie znajduje sie podkład.

 

2. W nowym oknie przejdź pod adres listy KLIKNIJ TUTAJ i wybierz podkład, który cię interesuje, kliknij w niego i  

   przejdź do tej strony gdzie następuje odtwarzanie podkładu. Skopiuj adres podkładu (filmiku) w oknie 

   wyszukiwarki.

 

3. Przejdź do karty (okna) wczesniej wyszukanego portalu (strony) i wklej w odpowiednim miejscu adres strony z

   youtuba i postepuj wg wskazówek.

 

4. Ścieżka dźwiękowa z filmiku powinna pobrać się na komputer w postaci pliku mp3.

 

5. GOTOWE! Podkład mp3 za darmo znalazł sie u Ciebie na komputerze.     

 

 

Podkłady muzyczne czyli ścieżki dźwiękowe w swym popularnym znaczeniu są akompaniamentem przy którym można śpiewać

piosenkę bez udziału zespołu muzycznego na żywo. Można również wykorzystać do solowego występu instrumentalnego.

Najczęściej wykorzystuje się podkłady muzyczne przy występach artystycznych wokalistów, solistów, zespołów, prezentacjach, spektaklach, przedstawieniach itd. Często spotkamy się z podkładem mp3 w klubach karaoke.

Podkład czy ścieżka dźwiękowa jest rozszerzona o tekst i linię melodyczną. Bardzo ciekawe czasem miksy powstają na doskonale znanych nam weselach gdzie widząc dwie trzy osoby słyszymy cały zespół lub sporą ilość instrumentów. 

Obecni wokaliści lub instrumentaliści (gitarzysta, saksofonista, trebacz itd.) wykonują swe partie na żywo posiłkując sie ścieżką dźwiękową zawierającą resztę potrzebnych instrumwntów. 

 

Jednak nie tylko wesela ale również i takie imprezy jak występy DJ-ów opierają się na ściezkach dżwiękowych wcześniej nagranych do których DJ miksuje inne dźwięki (sample) lub gra instrumentalista na żywo. 

Słynni już są DJ-e, którzy na najzwyklejsze dyskoteki, wieczory taneczne zabierają ze sobą muzyków, którzy potrafią uatrakcyjnić wieczór. Spotykamy to w klubach tanecznych, muzycznych. 

Pod nazwą "sample", "wave" skrywają się najzwyklejsze podkłady muzyczne mp3 lub inaczej ścieżki dźwiękowe.

 

 

 

 

 

 

Klasyczne gry za darmo

 

Branża gier komputerowych rozwija się w niesamowitym tempie. Na przestrzeni ponad trzech dekad dokonała się absolutnie spektakularna ewolucja w kwestii oprawy audiowizualnej lub takich niuansów jak silniki obsługujące fizykę w świecie przedstawionym. 

Patrząc na dzisiejsze, fotorealistyczne wręcz produkcje, łatwo jest zlekceważyć produkcje, które były publikowane jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i wielu graczy ma do tego tendencję. Twórcy są tego jak najbardziej świadomi i by wypromować swoje dawne twory, bardzo często publikują je w sieci za darmo.

 

Z tego względu warto przyjrzeć się bezapelacyjnie największym hitom, które z różnych powodów twórcy postanowili okleić etykietą "darmowe".
Najciekawszym przykładem klasycznej gry dostępnej za darmo jest bez wątpienia Wolfenstein 3D. W tę produkcję od 2012 roku można zagrać za pośrednictwem przeglądarki - na stronie internetowej udostępnianej przez twórców. 

"Wolf" stanowi ogromną część historii gatunku i bezpośrednio odpowiada za ogromny rozwój gier typu FPS, a przy tym ciągle jest produkcją bardzo grywalną, ponieważ ma kolorową, przerysowaną, wręcz odrobinę kreskówkową oprawę, która starzeje się bardzo dobrze.

Innym przykładem ciekawej strzelaniny opublikowanej za darmo jest Shadow Warrior, który jest częścią trylogii wielkich gier stworzonych na silniku Build, obok kultowego Duke Nukem 3D i Blood. 

 

Gra jest znacznie bardziej zaawansowana od Wolfensteina 3D, oferuje znacznie lepszą grafikę oraz fabułę, a także posiada niezwykle charakterystycznego, azjatyckiego bohatera, który został przedstawiony w sposób bardzo przerysowany, co sprzyja poczuciu humoru występującemu na każdym kroku.
Naturalnie nie tylko strzelaniny zostały udostępnione za darmo w toku rozwoju branży gier komputerowych.

Ciekawym przykładem darmowej gry strategicznej jest klasyczne Command & Conquer, które otrzymało licencję freeware w 2007,

wraz z premierą trzeciej części tej marki. 

C&C nadal jest bardzo ciekawą grą strategiczną, choć wiele jej mechanik z dzisiejszego punktu widzenia wydaje się nieco karkołomnych.

Co ciekawe, rok później udostępniono inną odsłonę gry, która zaczynała zupełnie nową serię: Command & Conquer: Red Alert. Obie te produkcje są bardzo wyraziste i stanowią absolutny kanon rozwoju gier strategicznych, więc na pewno warto jest poświęcić im trochę uwagi. 

Mówiąc o grach strategicznych, naturalnie nie wolno też zapomnieć o grze StarCraft, która została opublikowana za darmo w 2017 roku w dzień premiery jej odświeżonej wersji.


Za darmo zostały opublikowane również gry typu RPG. Na dziesięciolecie serii Elder Scrolls, Bethesda Game Studios zdecydowała się na udostępnienie za darmo pierwszej odsłony serii, sygnowanej podtytułem "Arena". 

Gra pochodzi z 1994 i charakteryzuje się dosyć toporną mechaniką, ale na pewno stanowi wartą uwagi ciekawostkę dla wszystkich fanów tego uniwersum. Pięć lat później, na piętnastolecie marki, darmową stała się druga odsłona serii o podtytule "Daggerfall". 

Dwudziestolecie było natomiast świętowane nieco inaczej, ponieważ "Morrowind" w kompletnej edycji został udostępniony za darmo jedynie na krótki okres.