Jaką aplikacje do słuchania muzyki wybrać?

 

Słuchanie muzyki pozwala nam na chwilę odciąć się od otaczającego nas świata. To również dobry sposób na chwilę relaksu.

Muzyka może pomóc nam w nauce czy pracy. Oczywiście musi być to odpowiedni gatunek muzyczny.
 

Aplikacje do słuchania muzyki - dlaczego warto z nich korzystać?
 

Słuchanie muzyki to nieodłączny element życia wielu z nas. Wystarczy spojrzeć na ludzi, których mijamy, żeby zobaczyć jak wiele z nich ma założone słuchawki. Słuchanie muzyki na telefonie wiąże się z koniecznością posiadania aplikacji. Oczywiście smartfony mają zainstalowany odtwarzacz, jednak w tym wypadku musimy wcześniej pobrać piosenki. Aplikacje do słuchania muzyki oferują nam dostęp do wszystkich utworów z dowolnego urządzenia. Plusem tych aplikacji jest to, że zajmują mało miejsca na dysku.
 

Jaką aplikacje do słuchania muzyki wybrać?


Trzy najpopularniejsze aplikacje do słuchania muzyki to Spotify, Tidal i YouTube. Jest jeszcze YouTube Music, jednak mało kto z tego korzysta. Zdecydowanie lepiej wybrać YouTube, gdyż wtedy oprócz muzyki możemy również oglądać filmiki. Spotify i Tidal to aplikacje, na których możemy jedynie słuchać muzyki. Znajdziemy tam wiele playlist dostosowanych do naszych potrzeb, np. playlistę do pracy czy nauki. Możemy układać swoje playlisty, a także udostępniać je znajomym.

 

Bez aplikacji możemy słuchać po prostu radia internetowego

 

Jak szybko założyć bloga?

 

Internet jest miejscem, które służy do rozrywki i zdobywania wiedzy. Jednak nie są to jedyne zastosowania internetu.

Nowoczesny internet to także miejsce, w którym możemy dzielić się ze światem naszymi pasjami i zainteresowaniami. Zazwyczaj dużą rolę odgrywają w tym portale społecznościowe.

Jednak kanał ten, ze względu na swoje ograniczenia często nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Idealnym miejscem na to może być własny blog.

Internetowe pamiętniki przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Gdzie założyć bloga? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Idealnym rozwiązaniem jest zakupienie domeny oraz hostingu, na którym moglibyśmy założyć swojego bloga. Jednak nie wszyscy mamy dostatecznie dużo umiejętności technicznych do tego,

żeby taką stronę sobie skonfigurować. Dlatego w tym tekście przedstawiamy tylko gotowe rozwiązania. Możemy założyć w pełni funkcjonalnego bloga za pomocą kilku kliknięć myszą.

 

Jedną z platform, która na takie coś pozwala jest Blogger.com. Jest to witryna, która prowadzona jest przez światowego potentata, firmę Google. Mocną stroną tego rozwiązania jest to,

że prawdopodobnie nie musimy nawet zakładać tam konta. Chyba każdy z nas ma skonfigurowaną pocztę Gmail.

Aby uzyskać dostęp do funkcjonalności blogowych możemy użyć naszych standardowych danych służących do logowania na konto pocztowe.

Obsługa bloga nie jest trudniejsza niż korzystanie z popularnego edytora tekstu Microsoft Word. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z internetem od zaraz.

Konkurencyjną platformą, która posiada podobne funkcjonalności co Blogger jest Wordpress.com. Jest to rozwiązanie dostarczane przez twórców najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią.

System ten w początkach swego funkcjonowania wykorzystywany był głównie jako narzędzie do zainstalowania bloga na swoim hostingu.

Korzystając jednak z platformy Wordpress.com nie musimy wykupywać dodatkowego hostingu. Podpięcie własnej domeny możliwe jest w płatnych planach.

Podsumowując, obecność w internecie nie wymaga już dzisiaj umiejętności technicznych czy dużych pieniędzy. Wystarczy dobry pomysł i konsekwencja w działaniu.

Będziemy wtedy bliżsi sukcesu naszego bloga.

 

Nasz blog poświęcony jest kulturze i sztuce. Przeważa w nim muzyka.