Jak nie płacić ZAIKS za radio w lokalu?

 

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy, kto ma takie ambicje miał własną stację radiową. Możliwość taką daje Internet. 

Tradycyjne radia nadające na falach UKF muszą posiadać koncesje i kosztowną infrastrukturę. Mają też poważne ograniczenia co do zasięgu ponieważ można je odbierać tylko na określonym obszarze, który obejmują ich nadajniki. 

Dlatego też większość tradycyjnych stacji radiowych nadaje swoje programy także online. Jednak w sieci znajduje się też bardzo dużo stacji niszowych, które mają swoich odbiorców. Ich atutem może być to, że mając niewielką ilość słuchaczy mają możliwość spełniać ich prośby dotyczące tego co chcieli by usłyszeć. 

Takie nieduże muzyczne radio online może być prowadzona przez zapalonego hobbystę ale także może stać się profesjonalnym radiem. Takie radio internetowe może utrzymywać się częściowo z reklam a częściowo z crowdfundingu. 

Można również ograniczyć stronę internetową do odtwarzania muzyki. Tak właśnie my to czynimy aby jak najmniejszym kosztem dostarczać muzykę bez opłat ZAIKS do lokali.

Według badań, większość internautów akceptuje reklamy w internetowym radiu w zamian za jego pełną darmową dostępność. Słuchacze takich muzycznych stacji online to przeważnie ludzie młodzi do 40 lat posiadający wyższe wykształcenie. 

Jest to więc atrakcyjna grupa docelowa dla reklamodawców. Jeżeli chcesz mieć radio internetowe w lokalu, za które nie chcesz płacić tantiem do ZAIKS, STOART, ZPAV i innych organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, przejdź do naszego sklepu. 

Do sklepu! – Kliknij tutaj!

W naszym radiu internetowym znajdziesz szeroki wybór muzyki, różne style. Możesz swobodnie wybierać odpowiadającą ci muzykę. 

Co najważniejsze jest to muzyka bez opłat ZAIKS!

Jak szybko założyć bloga?

 

Internet jest miejscem, które służy do rozrywki i zdobywania wiedzy. Jednak nie są to jedyne zastosowania internetu.

Nowoczesny internet to także miejsce, w którym możemy dzielić się ze światem naszymi pasjami i zainteresowaniami. Zazwyczaj dużą rolę odgrywają w tym portale społecznościowe.

Jednak kanał ten, ze względu na swoje ograniczenia często nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Idealnym miejscem na to może być własny blog.

Internetowe pamiętniki przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Gdzie założyć bloga? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Idealnym rozwiązaniem jest zakupienie domeny oraz hostingu, na którym moglibyśmy założyć swojego bloga. Jednak nie wszyscy mamy dostatecznie dużo umiejętności technicznych do tego,

żeby taką stronę sobie skonfigurować. Dlatego w tym tekście przedstawiamy tylko gotowe rozwiązania. Możemy założyć w pełni funkcjonalnego bloga za pomocą kilku kliknięć myszą.

 

Jedną z platform, która na takie coś pozwala jest Blogger.com. Jest to witryna, która prowadzona jest przez światowego potentata, firmę Google. Mocną stroną tego rozwiązania jest to,

że prawdopodobnie nie musimy nawet zakładać tam konta. Chyba każdy z nas ma skonfigurowaną pocztę Gmail.

Aby uzyskać dostęp do funkcjonalności blogowych możemy użyć naszych standardowych danych służących do logowania na konto pocztowe.

Obsługa bloga nie jest trudniejsza niż korzystanie z popularnego edytora tekstu Microsoft Word. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z internetem od zaraz.

Konkurencyjną platformą, która posiada podobne funkcjonalności co Blogger jest Wordpress.com. Jest to rozwiązanie dostarczane przez twórców najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią.

System ten w początkach swego funkcjonowania wykorzystywany był głównie jako narzędzie do zainstalowania bloga na swoim hostingu.

Korzystając jednak z platformy Wordpress.com nie musimy wykupywać dodatkowego hostingu. Podpięcie własnej domeny możliwe jest w płatnych planach.

Podsumowując, obecność w internecie nie wymaga już dzisiaj umiejętności technicznych czy dużych pieniędzy. Wystarczy dobry pomysł i konsekwencja w działaniu.

Będziemy wtedy bliżsi sukcesu naszego bloga.

 

Nasz blog poświęcony jest kulturze i sztuce. Przeważa w nim muzyka.