Muzyka z licencją na odtwarzanie publiczne

 

Nastrój, klimat, usposobienie i inne to rzeczy na które ma wpływ muzyka. Z drugiej strony od nastroju, klimatu zależą decyzje podejmowane przez człowieka. Decyzje o zakupie, pozostania w lokalu, wyborze oferty. Poprzez taki łańcuch powiązań muzyka ma wpływ na naszą decyzje w sklepie, w lokalu itd.

Dlatego tam gdzie można stworzyć atmosferę za pomocą muzyki potrzebny jest odpowiedni materiał muzyczny. Chodzi o lokale handlowe i usługowe. Sklepy, galerie, salony fryzjerskie, urody, piękności, przychodnie zdrowie itd. Tam muzyka może być używana w celu wpływania na atmosferę zakupów. Jednak ważne są koszty użycia wybranych utworów. Aby nie płacić tantiem dla ZAIKS, STOART, ZPAV itd. należy zaopatrzyć się w specyficzny materiał. Jest to muzyka z licencją na odtwarzanie publiczne. Taką muzykę można zakupić w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!

 

Przejdź do naszego sklepu!

 

 

Muzyka, która pomaga w skupieniu

 

Hip-hop raczej nie kojarzy się z muzyką relaksacyjną. Wręcz przeciwnie. Hip-hop często porusza ważne społeczne tematy, jest raczej muzyką wyrazistą i zaangażowaną, która z założenia ma mieć coś do powiedzenia. Zupełnie inny charakter ma jednak gatunek muzyczny zwany lo-fi hip-hopem. Są to raczej krótkie podkłady o dość wolnym tempie o analogowym brzmieniu. Muzyce towarzyszą miłe dla ucha trzaski i szumy, które tworzą wspomniane analogowe brzmienie lo-fi hip-hopu. Okazało się, że muzyka taka doskonale sprawdza się jako muzyka relaksacyjna, albo muzyka puszczana w tle, na przykład podczas czytania książek, nauki, odrabiania lekcji, nawet pracy zdalnej. Lo-fi hip-hop ze swoim analogowym brzmieniem nie rozprasza, a pozwala się skupić i odprężyć. To doskonała muzyka na długie jesienne i zimowe wieczory. Leniwie płynie w tle, przyjemnie trzeszcząc i szumiąc. Ta kiepska jakość nagrań to zabieg celowy, dzięki któremu nagranie wydaje bardziej autentyczne i staje się na swój sposób ciepłe i przytulne. O popularności analogowych brzmień lo-fi hip-hopu świadczy niebywała popularność youtubowych kanałów, na których można posłuchać tego typu muzyki relaksacyjnej.


 

Muzyczny sposób na wyciszenie

Wiele osób paradoksalnie ma problem ze skupieniem uwagi w kompletnej ciszy. Lepiej uczy im się przy muzyce. Jaką jednak wybrać? Od kilku lat rośnie popularność lo-fi hip-hopu, która świetnie sprawdza się w charakterze muzyki do nauki lub czytania. Można przy niej także odrabiać lekcje, czy nawet pracować. Analogowe brzmienie, szumy i trzaski działają uspokajająco i wyciszająco, a nieśpieszny zwykle rytm nie angażuje naszej uwagi w stopniu większym, niż powinien. Sprawia to, że analogowe brzmienia lo-fi hip-hopu są idealne jako muzyka do nauki. Słucha jej wielu studentów podczas nauki do sesji, czy kolokwiów, a także uczniów odrabiających zadania domowe. Niedoskonałości składające się na analogowe brzmienie lo-fi hip-hopu to zabieg zaplanowany i mający swoje uzasadnienie. W dobie emitowanych w radiu utworów o idealnie dopieszczonym brzmieniu, tęsknimy za czymś, co będzie brzmiało bardziej autentycznie, prawdziwie. Lo-fi hip-hop wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferujące szereg utworów przy których łatwo zebrać myśli. To idealna muzyka do nauki.

 

 

Jak szybko założyć bloga?

 

Internet jest miejscem, które służy do rozrywki i zdobywania wiedzy. Jednak nie są to jedyne zastosowania internetu.

Nowoczesny internet to także miejsce, w którym możemy dzielić się ze światem naszymi pasjami i zainteresowaniami. Zazwyczaj dużą rolę odgrywają w tym portale społecznościowe.

Jednak kanał ten, ze względu na swoje ograniczenia często nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Idealnym miejscem na to może być własny blog.

Internetowe pamiętniki przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Gdzie założyć bloga? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Idealnym rozwiązaniem jest zakupienie domeny oraz hostingu, na którym moglibyśmy założyć swojego bloga. Jednak nie wszyscy mamy dostatecznie dużo umiejętności technicznych do tego,

żeby taką stronę sobie skonfigurować. Dlatego w tym tekście przedstawiamy tylko gotowe rozwiązania. Możemy założyć w pełni funkcjonalnego bloga za pomocą kilku kliknięć myszą.

 

Jedną z platform, która na takie coś pozwala jest Blogger.com. Jest to witryna, która prowadzona jest przez światowego potentata, firmę Google. Mocną stroną tego rozwiązania jest to,

że prawdopodobnie nie musimy nawet zakładać tam konta. Chyba każdy z nas ma skonfigurowaną pocztę Gmail.

Aby uzyskać dostęp do funkcjonalności blogowych możemy użyć naszych standardowych danych służących do logowania na konto pocztowe.

Obsługa bloga nie jest trudniejsza niż korzystanie z popularnego edytora tekstu Microsoft Word. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z internetem od zaraz.

Konkurencyjną platformą, która posiada podobne funkcjonalności co Blogger jest Wordpress.com. Jest to rozwiązanie dostarczane przez twórców najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią.

System ten w początkach swego funkcjonowania wykorzystywany był głównie jako narzędzie do zainstalowania bloga na swoim hostingu.

Korzystając jednak z platformy Wordpress.com nie musimy wykupywać dodatkowego hostingu. Podpięcie własnej domeny możliwe jest w płatnych planach.

Podsumowując, obecność w internecie nie wymaga już dzisiaj umiejętności technicznych czy dużych pieniędzy. Wystarczy dobry pomysł i konsekwencja w działaniu.

Będziemy wtedy bliżsi sukcesu naszego bloga.

 

Nasz blog poświęcony jest kulturze i sztuce. Przeważa w nim muzyka.