Muzyka w terapii

Istnieje wiele rodzajów terapii, w których można łączyć przyjemność z pożytkiem dla zdrowia. Stosowanie ich może działać odprężająco i uspokajająco. 

Likwidują stresy i pomagają w leczeniu wielorakich chorób. Do takich metod wspomagania zdrowia należy niewątpliwie muzykoterapia.

Muzyka jest dość powszechną formą rozrywki, ale coraz bardziej znany jest i wykorzystywany jej dobroczynny wpływ na zdrowie. Aby świetnie wpływała na ciało i umysł należy dobrać odpowiednie dźwięki i rytmikę. 

Powinny być one dostosowane do indywidualnych zapotrzebowań pacjentów. 

Zresztą terapia muzyką zalecana jest nie tylko dla chorych, również zdrowym znacznie potrafi poprawić samopoczucie.

Nie chodzi tu tylko o muzykę słuchaną z płyt, czy radia. Niezwykle bowiem kojąca jest przede wszystkim muzyka przyrody – wszelkie dźwięki natury, na przykład śpiew ptaków, szum morza, szelest liści.
Odpowiednia muzyka potrafi korzystnie oddziaływać na krążenie krwi, ciśnienie, proces oddychania oraz pracę mięśni i wszystkich organów ciała. 

Muzyka może działać zarówno uspokajająco, usypiająco, jak i pobudzająco. Od najdawniejszych czasów matki i babcie śpiewały małym dzieciom do snu kołysanki. Proste piosenki pomagają też dzieciom w nauce mowy.
Muzyka zachęca również do ruchu – tańca, gestykulacji, tupania, marszu, gimnastyki oraz innych form. Zresztą taniec i ruch – to kolejne formy przyjemnych terapii. Taniec może być realizowany w ramach terapii – zarówno grupowej, jak i indywidualnej. 

Podobnie jak muzyka – taniec działa uzdrawiająco zarówno na psychikę, jak i ciało: odstresowuje i harmonizuje funkcje organizmu. Wpływa korzystnie na mięśnie, układ oddechowy, trawienny i praktycznie na cały organizm. Warty polecenia jest również taniec brzucha i wszelkie rytmiczne zajęcia przy dźwiękach muzyki. Eurytmia, czyli leczenie tańcem, nie tylko świetnie wpływa na zdrowie, ale i na urodę – zwłaszcza na sylwetkę. 

Muzyka bez ZAIKS

Niestety jeśli używamy muzyki w lokalu w którym prowadzimy działalność i udostępniamy ją w przestrzeni publicznej, musimy liczyć się z opłatami ZAIKS, STOART, ZPAV… 

Aby tego uniknąć należy zaopatrzyć w tzw. „muzykę bez ZAIKS„, „muzykę z licencją„.

Skąd ją wziąć? Dostępna jest w naszym sklepie internetowym – kliknij tutaj!

Niezwykle przyjemną terapią jest też leczenie zapachami. Niektóre wonie powodują wydzielanie soków trawiennych, co niewątpliwie ma wpływ na jakość trawienia. Są i takie zapachy, które działają pobudzająco i usprawniają poszczególne procesy życiowe. Przyjemne aromaty niewątpliwie poprawiają samopoczucie – zarówno chorych, jak i zdrowych. Niektóre uspokajają, inne mają działanie rozgrzewające, inne – bakteriobójcze, jeszcze inne – korzystnie wpływają na koncentrację.
W aromaterapii stosuje się między innymi olejki eteryczne pochodzenia roślinnego. Można też stosować zioła i kwiaty, lecz dobrać je trzeba indywidualnie, biorąc pod uwagę zamiłowania, ewentualne alergie i szczególne skojarzenia u niektórych osób. Jednemu bowiem dany zapach będzie kojarzył się wyłącznie z czymś miłym, innemu – wprost przeciwnie. Olejki eteryczne wciera się w skórę zaraz po kąpieli. Do terapii powinno się stosować wyłącznie olejki wysokiej jakości – najlepiej ze sprawdzonego źródła. Tak jak muzykę można połączyć z tańcem, tak aromaterapię można połączyć z masażami.

Warto zafundować sobie rozmaite formy przyjemnych terapii. Wszakże łagodzą napięcia i działają odprężająco, więc polecić je można nie tylko chorym, ale także zmęczonym, zestresowanym, przepracowanym, przygnębionym i zdenerwowanym. W tańcu można rozładować nadmiar energii, ale i doładować się pozytywną energią. 

A dźwięki i zapach każdy może wybrać dla siebie tak, by poczuć się znacznie lepiej.

Jak szybko założyć bloga?

 

Internet jest miejscem, które służy do rozrywki i zdobywania wiedzy. Jednak nie są to jedyne zastosowania internetu.

Nowoczesny internet to także miejsce, w którym możemy dzielić się ze światem naszymi pasjami i zainteresowaniami. Zazwyczaj dużą rolę odgrywają w tym portale społecznościowe.

Jednak kanał ten, ze względu na swoje ograniczenia często nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł. Idealnym miejscem na to może być własny blog.

Internetowe pamiętniki przeżywają dzisiaj prawdziwy renesans. Gdzie założyć bloga? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Idealnym rozwiązaniem jest zakupienie domeny oraz hostingu, na którym moglibyśmy założyć swojego bloga. Jednak nie wszyscy mamy dostatecznie dużo umiejętności technicznych do tego,

żeby taką stronę sobie skonfigurować. Dlatego w tym tekście przedstawiamy tylko gotowe rozwiązania. Możemy założyć w pełni funkcjonalnego bloga za pomocą kilku kliknięć myszą.

 

Jedną z platform, która na takie coś pozwala jest Blogger.com. Jest to witryna, która prowadzona jest przez światowego potentata, firmę Google. Mocną stroną tego rozwiązania jest to,

że prawdopodobnie nie musimy nawet zakładać tam konta. Chyba każdy z nas ma skonfigurowaną pocztę Gmail.

Aby uzyskać dostęp do funkcjonalności blogowych możemy użyć naszych standardowych danych służących do logowania na konto pocztowe.

Obsługa bloga nie jest trudniejsza niż korzystanie z popularnego edytora tekstu Microsoft Word. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z internetem od zaraz.

Konkurencyjną platformą, która posiada podobne funkcjonalności co Blogger jest Wordpress.com. Jest to rozwiązanie dostarczane przez twórców najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią.

System ten w początkach swego funkcjonowania wykorzystywany był głównie jako narzędzie do zainstalowania bloga na swoim hostingu.

Korzystając jednak z platformy Wordpress.com nie musimy wykupywać dodatkowego hostingu. Podpięcie własnej domeny możliwe jest w płatnych planach.

Podsumowując, obecność w internecie nie wymaga już dzisiaj umiejętności technicznych czy dużych pieniędzy. Wystarczy dobry pomysł i konsekwencja w działaniu.

Będziemy wtedy bliżsi sukcesu naszego bloga.

 

Nasz blog poświęcony jest kulturze i sztuce. Przeważa w nim muzyka.